Grassroots Régiós Döntő

Az UEFA a kétezres évek elején indította el Grassroots-programját, hogy jelezze: a labdarúgás ugyanannyira az amatőröké, mint a profiké, a szabadidősport egyenlő szinten van a professzionális futballal. Az MLSZ felkarolta és támogatja az Egészséges Életmódért Hit és Sport Alapítvány azon törekvését, hogy a gyermekvédelmi szakellátásban nevelkedő gyermekek és fiatalok körében is népszerűsítsék a labdarúgást. Az UEFA 2013-ban a Legjobb Grassroots Projekt címet adományozta az alapítvány részére.

logó hit és sport

A győztes csapat

grassroots

A Komádi Gyermekotthon csapata hosszú évek óta eredményes szereplője volt a Grassroots tornáknak. Radics Kálmán, az Alapítvány elnöke 2012-ben vette fel a kapcsolatot intézményünkkel abból a célból, hogy regionális döntő helyszíneként is szerepelhessünk.

2014. május 11-én így már második alkalommal rendezte meg az Egészséges Életmódért Hit és Sport Alapítvány, valamint a Komádi Gyermekotthon a gyermekvédelmi intézmények részére szervezett országos bajnokság regionális döntőjét. A sporteseményre nyolc csapat fogadta el a meghívást:

• Békés Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Központ, Békés

A rendezvényt Tóth Ferenc úr, Komádi Város polgármestere nyitotta meg.

A nézők izgalmas mérkőzéseket láthattak. A játékosok mindent elkövettek a győzelem érdekében.

A döntő eredményei a következők:

1. helyezett: Komádi Gyermekotthon

2. helyezett: Arany János Gyermekotthon, Berettyóújfalu

3. helyezett: Debreceni és Nyírségi Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ

A győzelemhez hozzájárult a hetente rendszeresen tartott edzési lehetőség is, amelyet a Generali Mosolyvadász Program biztosított számunkra.

Az első helyezés megszerzésének köszönhetően  2014. augusztus 04 – 08-ig a Komádi Gyermekotthon csapata vehet részt a Gyermekotthonok Grassroots Európa Kupa Döntőjén Kecskeméten.

A győztes csapat névsora: Bujdosó Dávid, Buliska György, Holló József, Kanalas Andor, Lakatos Norbert, Lakatos Tibor, László Alfonz, László Kristóf, Mohácsi Norbert, Szentesi Gábor, Szentesi Sándor.

Edző: Szabó Sándor nevelő